Sanat Etkinlikleri

Bu etkinlik bireysel veya grup olarak yapılabilir. Grup halinde yapılması çocuğun sosyal anlamda gelişmesine de katkı sağlar. Bu etkinlik esnasında çocuklarımız kendi sanatsal yönlerini keşfedip, geliştirebilirler. Ayrıca el becerilerinin de gelişimine büyük katkı sağlar.Bu etkinliklerden en önemlileri olarak hamur çalışmalarını, boyama faaliyetlerini (hazır resim boyama veya vazo-bardak gibi nesneleri boyama), kağıt katlamayı, kartondan nesneler hazırlamayı, kil ile yoğurma çalışmalarını ve resim yapmayı sayabiliriz.

 

Oyun ve Hareketli Etkinlikler

Grup halinde oynandığında çocuğun hem eğlenceli zaman geçirmesi hem de sosyal olarak gelişmesine büyük katkı sağlar. Ayrıca anaokuluna olan bağlılığını arttırır. Öğretmenler, çocukların zihinsel ve fiziki gelişimini en iyi oynanan oyunlar yardımı ile gözlemler. Çocuklara hedefe yönelme bilinci katar. Oynanan hareketli oyunlar çocuklarımızın fiziksel açıdan gelişimine katkı sağladığı gibi aynı zamanda sahip oldukları enerjiyi harcamalarında da büyük katkı sağlarlar.

 

Drama Etkinlikleri

Çocuklarımızın zihinsel olarak gelişmelerinde büyük rol oynar.Çocukların hayal güçlerini geliştirmelerine büyük katkı sağlar. Bu küçük drama etkinlikleri ile çocuklarımız rahatlayıp hayal dünyasında bir yolculuk yaparlar ve düşüncelerini ifade edebilmeyi öğrenirler. Örneğin, yere sırtüstü yatırıp hepsinin bir ormanda olduklarını hayal etmelerini isteriz ve ormanda karşılarına çıkabilecek nesneleri anlatırız, daha sonrasında çocuklara neler hissettiklerini ve daha başka neleri hayal ettiklerini anlatmalarını isteriz.

 

Doğa ve Deney Etkinlikleri

Küçük deneyler yaparak anlatılmak istenen konunun daha iyi anlaşılması sağlanır. Hem çocuklar için çok ilgi çekici olacak hem de en sağlam öğrenme yöntemi kullanılmış olacaktır. Deneyler sonucu doğayı ve bazı fiziki kuralları öğrenen çocuklarımızın kendilerine olan özgüvenleri de artacaktır.


Ca/ may 13 thesis help interview how to write a book that sells.